Пукал кон диво животно, но куршумот завршил во телото на 34 годишниот жител на с.Сушево

На 27 ноември, околу 11,30 часот, во Струмица на м.в. „Балар“, атар на с.Сушево Ѓ.Т.(57) од с.Сушево додека бил на лов, со ловна пушка пукал кон диво животно, при што го погодил О.М.(34) од с.Сушево.
На О.М. му е укажана лекарска помош во Здравствен дом Струмица и истиот е пуштен на домашно лекување.
Се преземаат мерки за расчисутвање на случајот.
извор: ВИС.МК

Comments are closed.