Тиверијанките со нова победа

Прва фудбалска лига жени – 9 коло Тиверија Истатов (Струмица) – Единство (Скопје) 9:0

Продолжува победничкиот од на фудбалерките на Тиверија Истатов. Денеска победа над екипата на Единство од Скопје. Со оваа победа девојките се на делба на првото место заедно со Кочани и Младост.

Стрелци: Симона Крстаноска 4, Пале Николовска 2, Мартина Димкоска 1, Александра Ристовска 1, Александра Марковска 1

До крајот на полусезоната остануваат уште два натпревара против екипите на Топ Гол и Билјанини Извори каде што Тиверијанките се големи фаворити.

 

Comments are closed.