Зоран Заев ги бодри македонските кошаркари во Словенија

Градоначалникот на Струмица и претседател на СДСМ , Зоран Заев ја бодреше македонската кошаркарска репрезентација во Словенија каде на вечерашниот натпревар издвојуваше победа над тимот на Србија. Присуството на Заев на овој натпревар сигурно донесе среќа за победа на нашите репрезентативци. Тој на својата фан страна објави фотографија каде се радува на одличната игра на македонските кошаркари.  

Comments are closed.