Во тепачка, струмичанка се задобила со тешки телесни повреди

Во тепачка која се случила завчера наутро во село Калково (Валандово), тридесетогодишната У.Ф. од Калково и нанела повреди во пределот на градниот кош на Т.И. (19) од село Банско. Тепачка настанала после расправија помеѓу двете жени, а да ја одбрани сопругата Т.И. за кратко време се појавил и нејзин маж Ј.С.(28) и со вила ја повредил У.Ф. во пределот на главата.

Повредените се пренесени во Медицински центар Гевгелија каде кај Т.И се констатирани тешки телесни повреди поради кои е пренесена на скопскииот Клинички центар. Полицијата уште работи на расчиствањето на случајот.

извор: Вис.мк

Comments are closed.