Кривична против полицаец, истепал осуденик во Затвор Струмица

СВР Струмица поднесе кривична пријава против 55-годишниот В.Т. од Струмица, затворски полицаец во Казнено – поправна установа Затвор Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „малтретирање во вршење на службата“, извести МВР.

Comments are closed.