Роџерс Мато од Брера Струмица доби повик за настап за селекцијата на Уганда

Фудбалерот на Брера Струмица, Роџерс Мато доби повик од селекторот за настап за селекцијата на Уганда. Мато во струмичкиот прволигаш дојде зимава, пролетва по четири настапи во дресот на Брера Струмица беше дел од својата репрезентација, а сега повторно е повисок што е потврда за квалитетот на Мато.

Мато досега за репрезентацијата на Уганда има 21 настап при што има запишано една асистенција и два гола. Во дресот на Брера Струмица има 15 настапи за првиот тим при што постигна два гола и две асистенции.

Александар Ванев, М-Нет

Comments are closed.