Усмртена 44-годишна жена во сообраќајка во струмичко

44-годишна жена од селото Јосифово, валандовско загина откако вчера вечер во неа удрило патничко моторно возило „фоксваген пасат“.

-Синоќа во 23.55 часот во СВР Струмица било пријавено дека на регионален пат Струмица – Валандово, пред село Костурино, струмичко, патничко возило „фолксваген пасат“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.М.(46) од село Куклиш, струмичко, удрило во пешакот Р.С.(44) од село Јосифово, валандовско.“ велат од МВР.

По несреќата Р.С. била пренесена во Медицински центар Струмица, каде што од лекар била констатирана смрт.

Увид на местото на несреќа

Comments are closed.