Брера Струмица прокоцка два гола и загуби од Шкендија во Тетово

Брера Струмица во рамки на вонредното 30. коло од Првата лига, прокоцка два гола предност во Тетово и со 3:2 загуби од Шкендија. Олаосебикан и Цветаноски погодија за 0:2, а домашниот тим преку Адеми, Цаке и Аганспахич дојде до огромна победа од 3:2, со што Шкендија е на врвот.

Брера Струмица сега е на осмото место со 38 бодови на своето конто, а овој викенд ќе игра против Брегалница, каде струмичани ќе бидат фаворит против штипските „сини“ кои веќе пред официјално испаѓање во Втората лига.

Александар Ванев, Струмица Сити

Comments are closed.