Беласица пресилна за отпишаниот Караорман

ФОТО: Александар Ванев, забрането превземање на фотографијата без претходна добиена согласност од авторот на фотографијата!

Во рамки на вонредното 27. коло од Втората македонска фудбалска лига, екипата на Беласица гостуваше во Струга, каде против веќе отпишаниот Караорман запиша убедлива победа од 0:4.

Струмичани беа апсолутни фаворити во Струга, каде во првиот дел Беласица ги постигна сите четири гола за 0:4 на полувреме, а стрелци беа Никола Талески во 16. минута, потоа Петар Гугуљанов во 27. минута, а девет минути подоцна Костадин Капсаров стрелаше за 0:3. Во финишот од првиот дел капитенот Александар Милушев погоди за 0:4.

Во вториот дел мрежите мируваа, па резултатот од првиот дел стана конечен, а Беласица дома се врати со нови три бодови на своето конто.

Во следното коло Беласица на домашен терен ќе игра со Вардар од Неготино.

Александар Ванев, Струмица Сити

Comments are closed.