Беласица со триумф над Кожуф во Струмица

ФОТО: Александар Ванев, забрането превземање на фотографијата без претходна добиена согласност од авторот на фотографијата!

Фудбалерите на Беласица запишаа победа од 2:0 над Кожуф од Гевгелија на домашен терен во рамки на 26. коло од Втората македонска фудбалска лига.

Гугуљанов и Милушев беа стрелци за струмичката гордост која со новите три бодови се проби до деветтото место со 34 бодови на своето конто, а веќе утре во вонредното 27. коло Беласица гостува во Струга кај Караорман.

Александар Ванев, Струмица Сити

Comments are closed.