Брера Струмица со важна победа над Вардар

ФОТО: ФК АП Брера Струмица

Брера Струмица запиша важна победа над Вардар од 2:0 со погодоците на Цветаноски и Ивковиќ во рамки на 29. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Со оваа победа Брера направи посериозна разлика од бараж зоната, па тка струмичани веќе во среда играат против Шкендија во Тетово, каде ќе се борат барем за бод и со тоа да стават печат на опстанокот во Првата лига.

Вардар останува во бараж зоната со 29 бодови, а Брера е на шестото место со 37 бодови.

Александар Ванев, Струмица Сити

Comments are closed.