Стојанов: Пад на концентрацијата во пресуден момент го реши победникот во Радовиш!

ФОТО: Александар Ванев, забрането превземање на фотографијата без претходна добиена согласност од авторот на фотографијата!

Беласица вчера со минимални 1:0 загуби од Детонит Плачковица во Радовиш, во дербито на Истокот од 25. коло на Втората македонска фудбалска лига.

По натпреварот, изјава даде тренерот на Беласица, Александар Стојанов, кој вели дека пад на концентрацијата во пресуден момент го решило победникот во Радовиш.

  • ИЗЈАВА НА АЛЕКСАНДАР СТОЈАНОВ, ТРЕНЕР НА ФК БЕЛАСИЦА:

Во следното коло Беласица на домашен терен ќе игра против екипата на Кожуф од Гевгелија, во дуел од средишниот дел од табелата за што подобар пласман на второлигашката табела.

Александар Ванев, Струмица Сити

Comments are closed.