Беласица денес против Каменица Саса на домашен терен

ФОТО: ФК Беса Добри Дол

Денес во рамки на 24. коло од Втората македонска фудбалска лига екипата на Беласица на домашен терен ќе се соочи со Каменица Саса.

Ова ќе биде дуел на Беласица која е осма на табелата со 30 бодови и претпоследнопласираната Каменица Саса која има 17 освоени бодови.

Дуел во кој „рударите“ од Македонска Каменица силно ги посакуваат трите бодови од струмичката гордост, а пак Беласица со триумф ќе се зацврсти на осмото место, но притоа ќе биде во позиција да го напаѓа и шестото место.

Главен судија на натпреварот во Струмица ќе биде Кирил Смоквоски од Прилеп, а натпреварот ќе започне во 15 часот на стадионот „Благој Истатов“ во Струмица.

Александар Ванев, Струмица Сити

Comments are closed.