Астраион со висок пораз на гостувањето кај Кичево

Во рамки на 6. коло од плеј-аутот од Првата ракомента лига екипата на Астраион претпре висок пораз од 39:33 на гостувањето кај екипата на Кичево.

Втор пораз за струмичките ракометари во рамки на плеј-аутот и со 10 бодови на своето конто се спуштија на 5. место на табелата, со ист број на бодови како и Кичево кој е четврти и Преспа Врдар која е трета.

Во следното коло струмичките ракометари на домашен терен ќе ги одмерат силите со Преспа Вардар во дерби за второто место на табелата.

Александар Ванев, Струмица Сити

Comments are closed.