Големи успеси за ФК Академија Нови Таленти со две генерации во полуфиналето на „Вихрен куп 2024“

ФК Академија Нови Таленти бележи големи успеси на „Вихрен Куп 2024“ во Сандански, Бугарија, откако со две генерации струмичани обезбедија пласман во полуфиналето.

ФК Академија Нови Таленти учествува со две генерација, односно генерација 2013 и генерација 2014.

Генерација 2013 во полуфиналето ќе се соочи со екипата на Азури од Радовиш, а тоа ќе значи и дуел на две македонски екипи, додека пак генерација 2014 во четвртфиналето ќе игра против екипата на штипска Брегалница, односно нов македонски дуел.

Александар Ванев, Струмица Сити

Comments are closed.