Реми на Беласица против Кожуф на тестот во Гевгелија

ФОТО: Александар Ванев | Забрането секакво превземање на фотографијата и текстот без претходно добиена согласност од авторот на фотографијата и текстот!

Струмичка Беласица одигра пријателски меч против екипата на Кожуф на Градскиот стадион во Гевгелија, тест кој заврши без победник со по еден гол во мрежите (1:1).

За Кожуф капитенот Бојан Иванов одново постигна еврогол и тоа директно од корнер, а пак за Беласица стрелец на погодокот беше новото засилување Никола Талески.

Александар Ванев, Струмица Сити

Comments are closed.