Беласица денес игра пријателски меч со Кожуф

ФОТО: Александар Ванев | Забрането секакво превземање на фотографијата и текстот без претходно добиена согласност од авторот на фотографијата и текстот!

Беласица денес ќе одигра нов пријателски натпревар преку во рамки на зимските подготовки за пролетната полусезона во Втората македонска фудбалска лига.

Денес на Градскиот стадион во Гевгелија екипата на Беласица ќе се тестира со второлигашот Кожуф.

Натпреварот е закажан со почеток од 14 часот.

Александар Ванев, Струмица Сити

Comments are closed.