Ципрас го посети Заев во Струмица

Поранешниот македонски премиер Зоран Заев му посака добредојде во Струмица на поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас.

Добредојде во Струмица за другарот Алексис Ципрас кој денеска ми е на гости во приватна посета. Се потсетуваме на нашите заеднички напори и придонеси кон мирот и стабилноста на Балканот и разговараме за предизвиците пред кои регионот е денес исправен. Особена чест ми е што пријателството меѓу Македонија и Грција и моето другарство со Алексис преминуваат во трајни и скапоцени вредности, напиша попладнево Заев на Фејсбук.

Comments are closed.