Шкупи минимално ја доби Брера на отварањето на 7. коло во Прва лига

ФОТО: ФК Шкупи

Шкупи со минимални 1:0 славеше над Брера Струмица на домашен терен во рамки на воведниот меч од седмата рунда од Првата македонска фудбалска лига.

„Гулабите“ до својот трет сезонски триумф стигнаа со голот на Луан Абази додека пак Брера запиша втор сезонски триумф.

Струмичани одлично тргнаа во новата сезона, но на последните три натпревари имаат два порази и едно реми.

Во следното коло Брера Струмица на домашен терен ќе игра со Силекс, додека пак Шкупи ќе гостува во Охрид кај Воска Спорт.

Колото ќе биде комплетирано утре. Брегалница во Штип ќе го пречека шампионот Струга Трим Лум, Македонија ЃП дома ќе игра со Гостивар, Работнички ќе биде домаќин на Воска Спорт, Силекс ќе игра со Шкендија, а пак Вардар ќе гостува во Кавадарци кај Тиквеш.

Comments are closed.