Дневен хороскоп – петок 31.03.2023

Овен

 1. 3. – 20. 4.

Ве привлекува личност со која љубовната врска е невозможна. Го трансформирате вашето страсно расположение во креативност, која ве исполнува со драгоцена енергија. Големата мотивација ве инспирира да направите одлични деловни потези кои ќе ви донесат чувство на вистинско задоволство.

Бик

 1. 4. – 21. 5.

Направивте избрзани потези и поради тоа се најдовте во навидум безизлезна ситуација. Блефирањето не успеа, па имате непријатен разговор со претпоставената личност. За да ги ублажите последиците, доброволно преземете ја одговорноста и решете го проблемот.

Близнаци

 1. 5. – 21. 6.

Конечно би можеле да ја донесете одлуката што ја одложувавте толку долго. Откако ќе се скршите и ќе се надминете себеси и својата неодлучност, ќе сфатите колку убавина има во преземањето одговорност. На овој начин давате слобода и на себе и на партнерот.

Рак

 1. 6. – 22. 7.

Крајот на еден циклус на работа ќе ве направи многу горди. Вашиот удел е голем, а како награда очекувате материјална награда. Без оглед на вашите вистински заслуги, бидете подготвени дека финансиската добивка нема да биде сразмерна со вложениот труд.

Лав

 1. 7. – 23. 8.

Фокусот е на семејните односи, без разлика дали се работи за вашето семејство или вашиот партнер. Пожртвуваноста е нешто што ве разликува, но овој пат не сте сигурни дали вашиот ангажман е неопходен. Слободното време повеќе би сакале да го поминете спиејќи.

Девица

 1. 8. – 23. 9.

Околу вас се генерира негативна енергија која сте ја започнале. Ви се чини дека околината ве исцрпува, а вие го игнорирате фактот дека ги оптоварувате со вашето досадување. Не заборавајте, она што го добивате е пропорционално со она што го давате.

Вага

 1. 9. – 23. 10.

Непланираните трошоци ве исфрлаат од рамнотежа. Не разбирате зошто, иако сте преморени, не можете финансиски да врзете крај со крај. Проблемот не е малиот прилив на пари, туку вашето претходно трошење.

Шкорпија

 1. – 22. 11.

Можни се проблеми во љубовните врски. Во минатото славевте мала победа давајќи му до знаење на вашиот партнер каде припаѓа. Денес се исплати, а авторитетот може да ви се разниша доколку навреме не го зауздате егото.

Стрелец

 1. – 21. 12.

Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи, па големи се шансите да заработите од тоа. Сепак, за да постигнете некои поголеми цели, ќе треба да жртвувате нешто, а најверојатно тоа е нешто поврзано со вашиот приватен и љубовен живот.

Јарец

 1. – 21. 1.

Поволен ден за истражување и учење. Исто така, сигурно е дека ќе добиете понуда да се зачлените во хуманитарна организација каде целосно би се изразиле бидејќи вашата комуникација и уверливост се вредни за таа работа.

Водолија

 1. 1. – 19. 2.

Ве очекува важна лекција во која треба да го надминете песимизмот, кој е една од вашите особини која често делува против вас. Верувате во вашите интелектуални моќи, но мора да бидете свесни и дека е нереално секогаш да сте во право.

Риби

 1. 2. – 20. 3.

Ве очекува ненадеен пад на енергијата. Тензијата може да предизвика отворени конфликти со луѓе кои се ваши пријатели. Посесивното однесување на саканата личност дополнително ги комплицира сите ваши обиди да ги поправите работите и да ја спасите врската.

Comments are closed.