Сончево со мала до умерена облачност

УХМР

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен правец.

Во Струмица утринска температура од 8 степени, а преку ден до 21 степен.

УХМР

Comments are closed.