Дневен хороскоп – четврток 30.03.2023

ФОТО: Pixabay

Овен

 1. 3. – 20. 4.

Се чувствувате како да имате контрола, што е целосно во спротивност со вашиот темперамент. На саканата личност му треба поддршка и нема доволно разбирање за вашата хронична несериозност. Опуштете се, секоја сериозна тема се заканува со непријатност.

Бик

 1. 4. – 21. 5.

Одиш со глава низ ѕидот. Уморни сте од чекање и чепкање наоколу. Мислите дека ќе се смирите ако веднаш ги разрешите сите замрсеци и сомнежи кои ве мачат веќе некое време. Не брзајте, бидејќи грешките што би ги направиле денес може да бидат непоправливи.

Близнаци

 1. 5. – 21. 6.

Направете компромис без да морате. Поробени сте на одредени верувања кои не се рационални. Доколку денес не го слушате советот на пријателот, би можеле да дознаете за тоа на непријатен начин. Верувајте во добродушноста на другите луѓе.

Рак

 1. 6. – 22. 7.

Ненадејната средба отвора можност долгогодишното познанство да се претвори во романса. Трпеливо надминете ги можните потешкотии на почетокот бидејќи се ќе ви изгледа многу хаотично. Во текот на вечерта пристигнува неочекуван пресврт кој ќе ве потресе.

Лав

 1. 7. – 23. 8.

Пред вас е ден полн со динамика. Вие сте на работ на издржливоста. Нешто на работа ве мачи веќе некое време, а не можете да се соочите со тоа. Бидете внимателни, безопасна ситуација може да ве доведе до скандал.

Девица

 1. 8. – 23. 9.

Чувствувате дека некој се обидува да ви се закани. Победата е можна со голема борба доколку истраете. Во овој период, многумина од вас ќе почувствуваат зголемена напнатост на работа, која е резултат на промените кои се на хоризонтот, над кои немате контрола.

Вага

 1. 9. – 23. 10.

Малку сте уморни од интензивното дружење кое партнерот ви го наметнува во последно време. После одлични настани, искуства и забава, потребен ви е заслужен одмор. Не двоумете се, кажете му на вашата сакана.

Шкорпија

 1. – 22. 11.

Време е за избор. Ослободете се од неколку работи кои веќе некое време ве предизвикуваат голема грижа. Без разлика дали се работи за човечки ресурси или за проекти, ве чека тешка одлука за ограничување поради која ќе замерите на многу луѓе.

Стрелец

 1. – 21. 12.

Барате начин да се оправдате зошто сè уште сте на место каде што многу од вашите соработници одамна заминале. Напорот ќе биде награден, но поради преголемата желба нешто да се истурка до крај, резултатот на крајот станува ирелевантен.

Јарец

 1. – 21. 1.

Добивате подарок од партнерот. Одлично време е привремено да ги закопате секирите и да размислите како да ги решите вашите недоразбирања. Доколку ја пропуштите оваа можност, долго ќе чекате нова. Бидете внимателни на улица, особено во сообраќајот.

Водолија

 1. 1. – 19. 2.

Време е за реорганизација. Чистењето и во вашиот дом и на вашето работно место ќе создаде средина за реализација на многу деловни проекти. Но, ако за момент се исклучите од сите професионални активности, ќе сфатите дека не сте центарот на светот.

Риби

 1. 2. – 20. 3.

Донесувате избрзана одлука која не ви нуди вистинско решение. Иако знаете дека работите не одат како што сте посакувале, задоволни сте од моменталната состојба. Идеално би било ако си дадете време да размислите.

Comments are closed.