Наутро студено, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност

УХМР

Наутро студено, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер, поизразен во западните делови.

Наутро во Струмица температура од 4 степени преку ден до 18 степени.

УХМР

Comments are closed.