Утрото свежо, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност

УХМР

Утрото свежо, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Во Струмица утринска температура од два степени, а преку ден до 14 степени.

УХМР

Comments are closed.