Дневен хороскоп – петок 17.03.2023

ФОТО: Profimedia

Овен

 1. 3. – 20. 4.

Областа на финансиите е постојан извор на фрустрации и грижи за вас. Не сонувајте за бегство, во овој момент не можете да поправите ништо бидејќи не се сите карти во ваши раце. Искористете го денот за искрено да го завршите она што ви следува, а резултатите ќе мора трпеливо да ги чекате.

Бик

 1. 4. – 21. 5.

Не сте ги разгледале добро финансиските можности, можеби сте заборавиле на некој трошок. Ве очекува непријатно изненадување, поради што ќе треба да издвоите поголема сума пари за да ги решите новите проблеми.

Близнаци

 1. 5. – 21. 6.

Конечно, има позитивна промена на деловниот фронт. Разговорите со партнерите овој пат ќе бидат поуспешни од претходно бидејќи следуваат интересни понуди. Сигурна е и помала финансиска добивка, но бидете внимателни со тоа бидејќи тоа има цена.

Рак

 1. 6. – 22. 7.

Се прашувате дали патот по кој одите е вистинскиот. Потребата за промена не доаѓа поради незадоволство од работата, туку поради многу покомплицирани причини кои не можете сами да ги видите. Не барајте причини кај другите, преиспитувајте се.

Лав

 1. 7. – 23. 8.

Отвореното спротивставување на луѓето кои се над вас во однос на статусот може дополнително да ги искомплицира веќе затегнатите односи кои не можете да ги решите. Не е важно дали сте во право, само држете се до својата работа и задржете го вашето мислење за себе.

Девица

 1. 8. – 23. 9.

Љубовниот живот е во центарот на вниманието. Главната тема е лагата или тишината, без разлика дали е ваша или на некој близок. Неизвесноста за исходот може да предизвика голема непријатност, поради што ќе се чувствувате дури и болни. Надминете ги вашите стравови бидејќи кризата е привремена.

Вага

 1. 9. – 23. 10.

Долго време се спротивставувавте на импровизации и ги туркавте своите идеи. Сега, кога туѓото решение е најнеповолно, мора да го прифатите. Мора да ја преземете вината за новонастанатата ситуација, бидејќи со својот негативен став предизвикавте инает кај претпоставените.

Шкорпија

 1. – 22. 11.

Кога никој не знае како да продолжи, ти доаѓа идеја која спасува живот. За да ја зачувате хармонијата, без која не функционирате, можете да дадете се од себе за да ги надминете проблемите на овој начин. Бидете рационални, не ги преценувајте своите способности.

Стрелец

 1. – 21. 12.

Ве очекуваат добри вести за значителни парични приходи, но потоа следуваат трошоци. Со привидното стабилизирање на финансиската состојба се подобрува и вашето расположение, па тоа позитивно влијае на семејните и љубовните односи.

Јарец

 1. – 21. 1.

Ви се отвораат нови можности. Разговарате со вашите пријатели за работа што има врска со странство. Ова подразбира потреба да се патува до далечна дестинација. Дејствувајте брзо, не дозволувајте двоумењето да ја уништи ваквата ретка можност.

Водолија

 1. 1. – 19. 2.

Прифативте обврски за кои немате доволно капацитет. Премногу информации предизвикуваат стрес што ве прави видливо расеан. Пред да направите непоправлива грешка, побарајте помош од колега. Реорганизирајте го распоредот и ќе постигнете се.

Риби

 1. 2. – 20. 3.

Финансиската состојба се стабилизира. Можен е прилив на пари од извор кој не сте го очекувале. Доколку носите важна одлука, денот е поволен за тоа. Сепак, избегнувајте да започнете некој голем проект бидејќи може да ги прецените вашите капацитети.

Comments are closed.