Променливо облачно, во југозападните и јужните делови со слаби локални врнежи од дожд

УХМР

Променливо облачно, во југозападните и јужните делови со слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Струмица наутро температура од 4 степени, а преку ден до 15 степени.

УХМР

Comments are closed.