Претежно облачно, попладне во западните и југозападните делови ќе има врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег

УХМР

Претежно облачно, попладне во западните и југозападните делови ќе има врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Во Струмица утрово дожд помешан со снег на одредени места со температура од 3 степени, а пак преку ден ќе има дожд со температура од 8 степени.

УХМР

Comments are closed.