Дневен хороскоп – недела 22.01.2023

Овен

 1. 3. – 20. 4.

Лошите односи во вашата работна средина станаа неподносливи, па не ви преостанува ништо друго освен да размислувате за заминување. Ситуацијата не е поволна и свесни сте дека со заминувањето би ја искомплицирале и онака незавидната финансиска ситуација.

Бик

 1. 4. – 21. 5.

Можни се проблеми во љубовните врски. Во минатото славевте мала победа давајќи му до знаење на вашиот партнер каде припаѓа. Денес се исплати, а авторитетот може да ви се разниша доколку навреме не го зауздате егото.

Близнаци

 1. 5. – 21. 6.

Прекумерната имагинација може да ве искушува да верувате во брза парична добивка. Разговор со личност која е во странство и чиј темперамент е многу сличен на вас може да ве турне на ова. Не се занесувајте со илузии, држете се до реалноста.

Рак

 1. 6. – 22. 7.

Ситуацијата на работа се менува, но вие останувате на страна. За вас тоа е поттик да ве обземат стравови и да се прашувате дали сте направиле нешто погрешно. Не грижете се, тоа што никој не ве прозива не е лош знак, напротив. Добро ви е што никому не му пречите во моментов.

Лав

 1. 7. – 23. 8.

Не прифаќате туѓи мислења, дури и по цена вашите ставови да ве воведат во големи проблеми. Во текот на попладневните часови ќе добиете важни вести кои можат значително да влијаат на исходот од вашите деловни планови. Надминете ја вашата суета, прифатете ги советите на соработниците.

Девица

 1. 8. – 23. 9.

Должностите бараат концентрација и целосен ментален ангажман од вас. Фрустрирани сте од конфликтот помеѓу должноста кон другите и потребата да се задоволувате себеси. Ако најдете задоволство во работата, ќе се ослободите од грчењето, а со тоа и од непријатното чувство дека ве користат.

Вага

 1. 9. – 23. 10.

Принудени сте да поминувате часови околу луѓе кои не ви ја покажуваат почитта што мислите дека ја заслужувате. Игнорирањето на нив не е злонамерно, зборуваме за луѓе чии интереси немаат допир со вашите, па не сте интересни да ве оценуваат.

Шкорпија

 1. – 22. 11.

Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи, па големи се шансите да заработите од тоа. Сепак, за да постигнете некои поголеми цели, ќе треба да жртвувате нешто, а најверојатно тоа е нешто поврзано со вашиот приватен и љубовен живот.

Стрелец

 1. – 21. 12.

Имате можност да ја интензивирате работата на проекти кои долго време се обидувате да ги завршите. Ова значи дека некое време ќе треба да извршувате две посебни, но подеднакво важни работи. Малку труд, на долг рок, носи успех.

Јарец

 1. – 21. 1.

Не разбирате како успеавте да ја пропуштите понудата што неодамна ја пропуштивте. На таа тема ќе имате разговор во кој нема да ви биде удобно. Ако лесно ја прифатите критиката и понудите логично оправдување, шансата не е изгубена.

Водолија

 1. 1. – 19. 2.

Барате начин да се оправдате зошто сè уште сте на место каде што многу од вашите соработници одамна заминале. Напорот ќе биде награден, но поради преголемата желба нешто да се истурка до крај, резултатот на крајот станува ирелевантен.

Риби

 1. 2. – 20. 3.

Денес си слаткоречив со сите. Вашето добро расположение е всушност маска за чувството на несигурност кое ве обзело. Потсвесно, сакате да ги мотивирате другите луѓе да возвратат со вашите добронамерни коментари. Ќе се разочарате.

Comments are closed.