Дневен хороскоп – сабота 21.01.2023

ФОТО: Profimedia

Овен

 1. 3. – 20. 4.

Ве загрижија неповолните вести од странство. Не скокајте на првата топка, туку прифатете го компромисот бидејќи ќе ви се исплати. Бидете трпеливи со саканата личност и не инсистирајте на вашите ставови, особено ако тие започнат сериозен разговор.

Бик

 1. 4. – 21. 5.

Немате рационално објаснување зошто ја пропуштивте деловната понуда која сега ви се лизна. Во овој поглед, ќе имате разговор во кој нема да ви биде удобно. Ќе добиете нова шанса доколку спремно прифатите критика и понудите логично оправдување.

Близнаци

 1. 5. – 21. 6.

Иако сте свесни за тешкотијата на финансиската ситуација, тоа не ве спречува да ја искористите целата своја креативност и да потрошите некоја сума пари на мали задоволства кои ќе ги споделите со драги луѓе. Тоа е единствениот начин да се расположите денес.

Рак

 1. 6. – 22. 7.

Ве мачат стравови. Го организирате животот на начин кој само вам ви е јасен, а тоа ве изложува на критики од другите. Не сте расположени за убедување и долги исцрпувачки разговори, а без тоа нема друг начин да се оправдате. Бидете потолерантни.

Лав

 1. 7. – 23. 8.

Вие сте на прагот на промена со која завршува една фаза од вашиот живот. Не очекувајте брзи решенија бидејќи трансформацијата ќе потрае. Покрај тоа, имате контакт со постара личност која носи добри можности и важни животни лекции во вашиот живот.

Девица

 1. 8. – 23. 9.

Дури и ако не сте премногу романтично расположени, можен е неочекуван контакт со некој кој некогаш имал важна улога во вашиот љубовен живот. За време на преписката, ќе добиете увид колку се грижите за таа личност денес.

Вага

 1. 9. – 23. 10.

Долговите што сте ги направиле во долго минато ви доаѓаат. Сознанието доаѓа преку писмено предупредување кое ќе ве вознемири. Пред да паничите, направете нова пресметка а со тоа и план за излез од новонастанатата ситуација.

Шкорпија

 1. – 22. 11.

Избегнувате контакт со луѓе кои ве исцрпуваат. Сепак, бизнисот не знае такво однесување, па ќе бидете принудени да издржите неколку состаноци на кои на крајот ќе научите неколку позитивни вести кои ве потврдуваат лично.

Стрелец

 1. – 21. 12.

Неискреноста во вашата околина станува неподнослива. Не ја префрлајте вината на другите луѓе бидејќи тие ве лажат само онолку колку што сакате да ве лажат вие. Размислете, можеби сте принудиле некого на такви потези со вашите ставови.

Јарец

 1. – 21. 1.

Вашиот однос кон обврските изгледа премногу опуштено. Вршете ја вашата работа поодговорно и без непотребни разговори. Малкумина знаат дека вашиот хумор е, всушност, одбранбен механизам, бидејќи на друг начин не можете да ги скриете вашите стравови и напнатост.

Водолија

 1. 1. – 19. 2.

Денот го одбележаа промени на емотивен план. Веројатно причината за се била безопасна дискусија која се претворила во тепачка. Вашата сакана личност е, во овој момент, поупорна од вас, па затоа советот е да се повлечете на време и трпеливо да ги чекате вашите пет минути.

Риби

 1. 2. – 20. 3.

Прифаќате нови деловни обврски кои досега не сте имале можност да ги извршувате. Имате можност да соработувате со луѓе на кои можеби вашиот начин на работа е премногу конзервативен. Ако истраете во вашите намери, ќе бидете наградени за вашите напори.

Comments are closed.