Дневен хороскоп – четврток 24.11.2022

ФОТО: Profimedia

Овен

 1. 3. – 20. 4.

Вашето присуство е пожелно на секоја забава. Од вас зависи дали сакате да ја искористите вечерта и да ја сретнете личноста која сака да ви се доближи. За да ја комплетирате атмосферата, совладајте ја својата духовитост за да не оставите впечаток на несериозна личност.

Бик

 1. 4. – 21. 5.

Полни сте со себе и на пат кон остварување на големи планови. Знаете дека сите успеси доаѓаат само кога е вистинското време. Денот носи голем број поволни можности, па бидете подготвени да ги пречекате. Ако планирате патување, размислете за можноста за одложувања.

Близнаци

 1. 5. – 21. 6.

Вашата концентрација денес е на високо ниво. Активноста на полето на комуникациите може да ви послужи за лични цели, а особено за вашиот љубовен план. Бидете внимателни, веројатно не забележувате дека вашата сакана се обидува да пренесе нешто многу важно за вас.

Рак

 1. 6. – 22. 7.

Денот го започнувате со добро расположение, полни со енергија. Добрите вести и поволното опкружување ве исполнуваат со оптимизам. Сепак, без разлика на доброто чувство што го имате, подгответе се за евентуалната непријатност што ве очекува навечер.

Лав

 1. 7. – 23. 8.

Имате впечаток дека вашите одлуки се контролирани од други луѓе. Можеби вашето чувство не е целосно точно, особено ако мислите дека ви се заканува некој близок. Ако го пронајдете вистинското решение, не е важно дали идејата била ваша или на некој друг, важно е да е правилно.

Девица

 1. 8. – 23. 9.

Се зголемуваат вашите парични преокупации, партнерства и долгорочни инвестиции. Од вас се бара да промените некои од вашите навики и да се прилагодите на новите околности, а тоа е секогаш тешко за вас, а често и невозможно. Бидете трпеливи и истрајни.

Вага

 1. 9. – 23. 10.

Можни се потези кои суштински ќе ви го променат професионалниот пат. Доколку излезот го гледате во големите заеми во готовина, најдобро е да се откажете бидејќи подоцна ќе бидете изненадени од неповолни детали кои не сте ги забележале на време.

Шкорпија

 1. – 22. 11.

За секој динар треба да се работи напорно. Потпрете се единствено на своите способности, труд, труд и жртви, само така ќе постигнете задоволителен успех. Ќе си заминат и сите пари што ќе ви дојдат на побрз и полесен начин.

Стрелец

 1. – 21. 12.

Лажното чувство на среќа и задоволство може да ве наведе да потрошите повеќе денес отколку што сте во позиција да заработите. Не го потопувајте вашиот ненадеен оптимизам во неконтролирано трошење. Поминувајте повеќе време лежерно дружејќи се со пријателите.

Јарец

 1. – 21. 1.

Вие гледате на светот исклучиво од ваша гледна точка. Не го почитувате туѓото мислење, па денес ве очекуваат вистински емоционални турбуленции. Мислите дека ставовите на луѓето околу вас се површни, па тоа би можело да биде причина за попладневни дискусии и расправии.

Водолија

 1. 1. – 19. 2.

Имате променливо расположение и склони сте на нервоза, особено во однос на семејството. Внимавајте какви обврски прифаќате бидејќи не сте во позиција да ги почитувате сите договори. Не играјте се или ништо, ќе бидете дисквалификувани во клучниот момент.

Риби

 1. 2. – 20. 3.

Почнавте неколку работи одеднаш. Иако сте способни за вакви авантури, денешните транзити не ветуваат дека ќе успеете. Подобро е да се реорганизирате и да одите еден по еден, до крајниот епилог ќе чекате подолго, но ќе бидете посмирени.

Comments are closed.