Утрото студено и променливо облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност

УХМР

Утрото студено и променливо облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северозападен правец.

Утринската температура во Струмица ќе изнесува четири степени, а пак дневната ќе се искачи до 14 степени.

УХМР

Comments are closed.