Променливо облачно со слаб локален дожд

УХМР

Променливо облачно со слаб локален дожд. Ќе дува умерен, наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Утринската температура во Струмица изнесува четири степени, а пак дневната температура ќе се искачи до 14 степени, повремено облачно.

УХМР

Comments are closed.