Дневен хороскоп – среда 9.11.2022

ФОТО: Profimedia

ОВЕН
Околу вас се генерира негативна енергија која сте ја започнале. Ви се чини дека околината ве исцрпува, а вие го игнорирате фактот дека ги оптоварувате со вашето досадување. Не заборавајте, она што го добивате е пропорционално со она што го давате.

БИК
Вие ги надминувате вашите можности. Заморот кој ве мачи веќе некое време си го прави своето. Секојдневните задачи бараат повеќе труд од вообичаеното. Поради недостигот на сон ви паѓа и концентрацијата, па доколку не го решите следува сериозен пад на енергијата.

БЛИЗНАЦИ
За секој динар треба да се работи напорно. Потпрете се единствено на своите способности, труд, труд и жртви, само така ќе постигнете задоволителен успех. Ќе си заминат и сите пари што ќе ви дојдат на побрз и полесен начин.

РАК
Под голем притисок сте. Од вас зависи дали ќе ги спроведете одлуките кои не влијаат само на вас. Од друга страна, потребна ви е поддршка од партнерот, но не ја добивате. Можеби ова е можност да преземете целосна одговорност и сами да ги завршите работите.

ЛАВ
Вашата концентрација не е на завидно ниво. Главно размислувате за уживање и релаксација. Во духот сте далеку од вашето место на живеење, па би било пожелно да се спуштите на земјата на крајот од денот, во спротивно, ќе ве следи болно враќање во реалноста.

ДЕВИЦА
Одите во круг бидејќи не прифаќате некои мали порази. Во прашање се некои крајно безначајни работи, а вие од тоа направивте драма во повеќе дела. Можеби е време да ги анализирате вашите внатрешни нагони, поради што вашето его не прифаќа отстапувања, дури и симболични.

ВАГА
Се зголемуваат вашите парични преокупации, партнерства и долгорочни инвестиции. Од вас се бара да промените некои од вашите навики и да се прилагодите на новите околности, а тоа е секогаш тешко за вас, а често и невозможно. Бидете трпеливи и истрајни.

ШКОРПИЈА
За вас, ова е ден како и секој друг. Уморни сте од темпото со кое сте притиснати некое време, а вашата сакана исто така не ви е по волја. Не ги обвинувајте другите затоа што се е на вас, сте презеле се на себе, па сега е време да истраете во тоа.

СТРЕЛЕЦ
Копнеете за промени. Недостигот на средства ве спречува да направите нешто конкретно, па се одлучувате за мали измени и преместувања кои ќе донесат нова енергија во вашата околина. Ако ги вклучите и домашните, задоволството ќе биде колективно.

ЈАРЕЦ
Уморен сте од чекање. Мислите дека ќе се смирите ако веднаш ги разрешите сите замрсеци и сомнежи кои ве мачат веќе некое време. Не бидете нетрпеливи и избрзани, бидејќи грешките кои би можеле да ги направите денес би биле непоправливи во иднина.

ВОДОЛИЈА
Се ближи моментот на реализација на некои проекти, како и можноста за потпишување нов договор. Сепак, бидете трпеливи и одложете ги последните потези, бидејќи, иако се се одвива според планот, се уште не се исполнети сите предуслови за да се стави крај на се. Избегнувајте кратенки.

РИБИ
Чекате промени кои се поблиску. И како што обично се случува, минутите се чувствуваат како години. Нетрпеливоста ве вознемирува, треба да најдете начин да се опуштите. На пример, поминете го попладнето со некој близок или пријател.

Comments are closed.