Наутро студено, преку денот променливо облачно со локален слаб дожд

УХМР

Наутро студено, преку денот променливо облачно со локален слаб дожд. Ќе дува слаб до умeрен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се искачи само до четвртиот (4) степени, додека пак дневната температура ќе стигне до 20 степени.

УХМР

Comments are closed.