Променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер

УХМР

Променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер. На места врнежите ќе бидат пообилни (се очекува да наврнат над 25 л/м2 воден талог). УВ=4

Утринската температура во Струмица ќе изнесува 15 степени, додека пак дневната ќе се искачи до 28 степени.

УХМР

Comments are closed.