Беласица новата сезона од Втора лига ја започнува во Радовиш против Детонит Плачковица

ФОТО: СпортскаМрежа.МК

Новата сезона од единствената Втора македонска фудбалска лига екипата на Беласица ја започнува од Радовиш против амбициозниот тим на Детонит Плачковица.

Првото коло се игра на 13 август со почеток од 17:00 часот.

Во продолжение погледнете го целиот распоред на Беласица за новата сезона:

Comments are closed.