Дневен хороскоп – вторник 12. јули

ФОТО: Profimedia

ОВЕН
Одвојувате малку слободно време за себе, но не се организирате на вистински начин. Пасивноста може да наполни туѓи батерии, но за вас може да биде извор на голема напнатост која, доколку не се ослободите од неа, се заканува да се претвори во агресија.

БИК
Со вас се оди заедно, работа, пари и љубовен живот. Сепак, од вас се бара да се прилагодите на новите околности. Не сте еластични, па сето тоа ви пречи, бидејќи секоја промена што не сте ја предизвикале кај вас предизвикува фрустрација и лошо расположение.

БЛИЗНАЦИ
Бегството од реалноста е најлесно ако се фокусирате на туѓ живот и проблеми кои не ви припаѓаат. Иако верувате дека сте во света мисија да спасувате други луѓе, во заднина всушност само избегнувате да се соочите со сопствените проблеми кои ве чекаат само вас.

РАК
Ве мачат нејасните односи со пријателите кои одамна ги познавате. Не останува ништо друго освен сериозно да разговараме за се. Ситуацијата не е лесно да се реши бидејќи со нив сте врзани со животни околности на кои не можете да влијаете.

ЛАВ
Ве очекуваат поволни договори, успешни набавки и стабилизација на финансиско поле. Доколку носите важна одлука, денот е поволен за тоа. Бидете упорни, не се откажувајте од започнување нови проекти бидејќи слична можност нема да се повтори наскоро.

ДЕВИЦА
Добивате вести кои практично се водич. Свесни сте дека оваа информација покажува каде одите понатаму, но не ви е јасно која е крајната цел. Прифатете го предизвикот и оставете го времето да ви ги донесе одговорите на сите прашања што ве мачат денес.

ВАГА
Амбициозни сте и на пат кон остварување на големи планови. Сепак, заборавате дека сите успеси доаѓаат само кога е вистинското време. За вас овој период не е пресуден, затоа однесувајте се соодветно. Ако планирате патување, одложете го.

ШКОРПИЈА
Не преземајте нови обврски, најдобро е денот да го поминете во минимални деловни активности. Наскоро ќе добиете поголема парична добивка која во голема мера може да реши барем дел од финансиската напнатост која ве мачи.

СТРЕЛЕЦ
Финансиите се во преден план. Пријател ти бара заем, а тоа ти е како да ти плесна во лице. Вашата прецизност не поддржува апстрактни концепти како заем за кој не се знае кој е последниот период на наплата. Не биди премногу строг.

ЈАРЕЦ
Ви се отвораат убави деловни можности. Претстојат преговори за можна соработка со странство, како и шанса за долго патување каде ќе ги усовршите деловните вештини. Не дозволувајте вашата моментална мрзеливост да ја уништи оваа можност.

ВОДОЛИЈА
Можеби денес ќе запознаете личност со која ве очекува романтична авантура. Меѓутоа, ако ја контролирате вашата трема, врската може да потрае. Освен тоа, избегнувајте да купувате бидејќи може да ви се прикраде грешка која подоцна нема да можете да ја поправите.

РИБИ
Иако сте свесни за тешкотијата на финансиската ситуација, тоа не ве спречува да ги искористите сите ваши аналитички способности и да потрошите одредена сума пари на мали задоволства кои ќе ги споделите со драги луѓе. Ова е единствениот начин да се чувствувате корисно во овој ден.

Comments are closed.