Дневен хороскоп – вторник 05.7.2022

ОВЕН
Стравовите се вовлекоа во твоето срце. Не сте сигурни дали ве сакаат затоа што сте вредни како личност или затоа што имате моќ да им дозволите нешто, дури и материјално. Одговорот на оваа дилема треба да го барате длабоко во душата која го знае одговорот.

БИК
Неискреноста во вашата околина станува неподнослива. Не ги обвинувајте другите луѓе бидејќи тие ве лажат само онолку колку што сакате да ве лажат вие. Размислете, можеби сте принудиле некого на такви потези со вашите ставови.

БЛИЗНАЦИ
Полни сте со себе и сте целосно свесни за патот по кој треба да тргне вашиот професионален развој. Не двоумете се, прифатете каква било понуда во овој момент, дури и ако тоа не е примамливо на прв поглед. Останете во играта бидејќи тоа е профитабилен бизнис.

РАК
Без разлика на сè што сте планирале, бидете подготвени да ги одложите повеќето активности. Сте ги прецениле своите можности, па сакале или не, ќе бидете принудени дел од одговорноста да им препуштите на блиските соработници. Користете го ова за кратка пауза.

ЛАВ
Се што ви треба во моментов се пари. Пристигнува значителен прилив и значително влијае на сите планови, особено во моментот на големи продажби. За да не ви биде преку глава до крајот на денот, зауздајте ја својата мегаломанска природа и внимателно испланирајте го купувањето.

ДЕВИЦА
Уживате во наклонетоста на влијателните луѓе. Сепак, не се опуштајте премногу бидејќи тоа се луѓе кои за возврат очекуваат од вас безгранична лојалност. Може да се случи некој од нив да ве принуди на потези кои би ве ставиле во незавидна положба.

ВАГА
Работниот товар може да се претвори во опсесивна борба со ветерниците. Вашата упорност е доблест, но понекогаш е попаметно да престанете. Им замерувате на луѓето што фантазираат, а не земате во предвид дека и вие не сте рационален тип, а вашите одлуки често се ирационални.

ШКОРПИЈА
Обидете се да слушате што ви кажуваат другите луѓе. Можеби забележувате дека некој се обидува да ви пренесе одлична идеја, но вие не реагирате. Ако ја дозволите можноста некој друг да смисли нешто корисно, ќе добиете шанса да остварите значителен профит.

СТРЕЛЕЦ
Имате многу планови и очекувате брза реализација. За жал, работите не се развиваат со посакуваното темпо. Додека чекате нешто да започне, трошите драгоцено време, а можностите кои се побезбедни и можеби попрофитабилни отколку што сте замислувале ви одминуваат.

ЈАРЕЦ
Денот го започнувате полни со енергија. Невообичаено сте креативни и самодовербата се заканува да се претвори во ароганција. Контролирајте ја вашата еуфорија бидејќи кога ќе се одлучи нешто важно, ќе ви треба мислење од луѓе кои не ги почитувате сега.

ВОДОЛИЈА
Ќе имате шанса за активности кои може да ве доведат до идеја да започнете приватен бизнис. Заладените односи со шефовите и лошата атмосфера ќе родат тим од луѓе со кои можете да планирате независен бизнис.

РИБИ
Вистинско време е да ги реализирате вашите планови, особено ако соработувате со странски земји. Освен тоа, ваквите транзити можат да најават и интересно запознавање со личност која е далеку, која ја запознавате на чуден начин, на пример, преку социјалните мрежи.

Comments are closed.