Сончево со променлива облачност, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

УХМР

Сончево со променлива облачност и во западните делови со засилен северозападен ветер. Од пладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со засилен до силен ветер и појава на град. УВ индексот ќе биде 8.

Утринската температура се движи во интервал од 13 до 22 сттепени, а пак дневната од 27 до максимални 38 степени.

УХМР

Comments are closed.