Физичка пресметка во струмичко Сарај

На 14.05.2022 во 14.10 часот во Полициската станица Струмица, З.Ј.(58) од с.Вељуса, струмичко, пријавил дека околу 13.00 часот во с.Сарај бил физички нападнат од М.„Н”. од истото село. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Comments are closed.