Во Струмица сончево и топло

УХМР

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=8

Утринската температура ќе се движи од 5 до 11 степени, а пак дневната од 20 до 31 степен.

Во Струмица сончево и топло со утринска температура од 11 степени и дневна од максимални 31 степен.

УХМР

Comments are closed.