Во Струмица со сончево и топло со мала до умерена облачност

УХМР

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне, претежно во западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме. УВ=7

Утриснката температурата ќе се движи во интервал од 6 до 13 степени, а пак дневната од 20 до 30 степени.

Во Струмица со сончево и топло со мала до умерена облачност со утринска температура од 13 до максимални 30 степени.

УХМР

Comments are closed.