Беласица победи во Гевгелија и ќе игра бараж за Прва лига

Денес се одигра последното коло од Втора лига – Исток, со што беше комплетирана сезоната. По четири сезони Победа се врати во Прва лига, а Беласица ќе игра бараж за ПМФЛ. Кочански Осогово испадна во Трета лига – Исток.

Беласица до трите бодови стигна со погодоците на Александар Милушев, Филип Михаилов и Александар Коцев, а пак за домаќинот погоди Кирил Стојков.

Comments are closed.