Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

УХМР

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град. УВ=6

Дневната температура се движи во интервал од 7 до 12 степени, а пак дневната од 18 до максимални 29.

Во Струмица променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи со утринска температура од 12 степени и дневна максимална од 29 степени.

УХМР

Comments are closed.