Дневен хороскоп – четврток 12.05.2022

ФОТО: Pixabay

ОВЕН
Финансиските прашања се во прв план бидејќи недостасуваат резултатите на кои безрезервно се потпиравте. Ова е вовед во периодот на стагнација, па затоа е подобро да се подготвите на време. Трпението и истрајноста не ви се силно одело, а тие се толку неопходни денес.

БИК
Мал прилив на пари не е доволен за покривање на сите трошоци. Се потпирате на партнерот наместо да ги засукате ракавите и сами да го обезбедите излезот. Дајте им шанса на вашите пријатели, еден од нив може да предложи одлично решение кое вие ​​самите не го гледате.

БЛИЗНАЦИ
Пред да се обидете да ги промените другите луѓе, почнете од себе. Недоразбирањата ги решавате така што ќе се трудите да бидете љубезни со сите што имаат какви било барања од вас. Заборавате дека задоволувањето на пошироката околина никогаш не е наградно.

РАК
Ви пречат финансиите. Ти испорачуваат сметки од сите страни, па дури и бараат пари за заем, кои ги немаш. Немате трпение за туѓите проблеми бидејќи не сте сигурни како да ги решите вашите. Не бидете премногу тешки со луѓето, ќе дојде ден кога и вам ќе ви треба нешто.

ЛАВ
Не дозволувајте лошото расположение да ве изолира од средината во која ве ценат. Вашата креативност не пропадна, се работи за краткорочна заситеност. Наскоро ќе имате можност да го преземете водството во значаен деловен потфат.

ДЕВИЦА
Денот е обележан со непријатности на кои ќе ве изложат службениците, без разлика дали сте виновни или не. Бидете внимателни, сè што правите треба да биде фер. Секој обид за манипулација со вас ќе биде санкциониран во форма на парична казна.

ВАГА
Има некои ненадејни трошоци, но не се нервирајте бидејќи ќе успеете да ја стабилизирате ситуацијата. Побарајте поддршка од пријател. Избегнувајте средба со партнерот бидејќи една невина несмасна реченица може да биде поттик за сериозна кавга.

ШКОРПИЈА
Непријатните вести можат целосно да ја заматат вашата концентрација. Вашата целосна посветеност на одредена тема може да ве чини многу овие денови ако си дозволите да пропуштите важни детали за работата што ја работите секој ден.

СТРЕЛЕЦ
Потребна ви е промена но немате идеја сами да ја спроведете, а суетата не ви дозволува да му ја препуштите на партнерот. Прифатете ја поканата и препуштете се на слатка пауза. Негативното расположение ќе стивне и ситуацијата ќе се смири.

ЈАРЕЦ
За вас секоја активност е, во суштина, работа. Со задоволство ја прифаќате организацијата на прославата на која најмногу ќе присуствуваат луѓе со кои имате деловни врски. Ако не се опуштите на време, вашиот перфекционизам може да се претвори во агонија.

ВОДОЛИЈА
И на љубовен и на деловен план, денот пред нас е полн со ризични ситуации. Ова бара многу енергија, која инаку ви недостига. Разговорите со одредени луѓе нема да дадат големи резултати.

РИБИ
Избрзани сте, па не е поволен момент за какви било конечни одлуки, особено ако се поврзани со семејството, бракот или љубовните врски. Покрај тоа, внимавајте на измамниците, особено ако имате некаков бизнис со купување и продавање недвижен имот.

Comments are closed.