Во Струмица денес сончево и топло

УХМР

Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. УВ=8

Утринската температура ќе се движи во интервал од 5 до 11 степени, додека пак дневната во интервал од 19 до 29 степени.

Во Струмица сончево и топло со утринска температура од 11 степени и дневна максимална од 29 степени.

УХМР

Comments are closed.