Дневен хороскоп – среда 11.5.2022

ФОТО: Profimedia

ОВЕН
Околностите ве наведуваат да донесете одлука која не е во склад со вашата природа. Подготвени сте да се жртвувате, но во срцето чувствувате дека сето тоа е понижувачко за вас. Не земајте сè при срце, ако тоа е заради повисок интерес, не е страшно понекогаш да се покорувате.

БИК
Доколку размислувате за готовински кредити, најдобро е да се откажете бидејќи подоцна ќе ве изненадат неповолни детали кои не сте ги разбрале на време. Најдобро е трошоците да се сведат на минимум и да се воведат краткорочни остри заштеди.

БЛИЗНАЦИ
Денот е обележан со напнати транзити кои укажуваат на стресни ситуации од кои нема лесно да се извлечете. Нетрпеливоста сведете ја на минимум за да избегнете поголеми неволји, особено кога станува збор за партнерства и љубов.

РАК
Може да се запалите неконтролирано, па се води одредена сериозна дискусија со непознати лица на јавно место. Можни се и контакти со луѓе од другата страна на законот. За да избегнете можни непријатности, поминете го денот во друштво на саканата личност.

ЛАВ
Транзитите укажуваат на можноста да влезете во конфликт со вашите соседи. Кризата во семејството може да потрае доколку не се потрудите и не преземете конкретни чекори, дури и ако тие ви се непријатни. Запомнете дека тие не се ваши непријатели.

ДЕВИЦА
Ја преувеличувате улогата во се. Свесни сте за своите квалитети, па сегашниот ентузијазам ве наведува да верувате дека сте безгрешни. Покрај тоа, вие сте нагласено романтични, па ова е денот кога, можеби, вашиот партнер најмногу ќе ужива во се.

ВАГА
Ова е важен ден за вас. Имате можност да ја завршите целата работа што сте ја започнале, а навечер очекувајте вести за нешто што одамна сте престанале да го чекате. Реагирајте брзо, инаку нешто големо би можело да ви одлезе.

ШКОРПИЈА
За секој динар треба да се трудите. Потпрете се исклучиво на своите способности, труд, труд и пожртвуваност, само на тој начин ќе постигнете задоволителен успех. Сите пари што ќе ви дојдат на побрз и полесен начин ќе си отидат.

СТРЕЛЕЦ
Ова е еден од оние денови кога мислите дека е најдобро да спиете. Вистинската причина за таквото расположение лежи во тоа што ве мачи голема неодлучност поради која не успевате да се одлучите и да донесете правилна одлука за да избегнете агонија.

ЈАРЕЦ
Вашата концентрација денес е на високо ниво. Активноста на полето на комуникација може да ви послужи за лични цели, а особено за љубовен план. Внимавајте, веројатно не забележувате дека вашата сакана се обидува да ви каже нешто многу важно.

ВОДОЛИЈА
Настанот на денот може да биде конструктивна дискусија во која ќе бидете вовлечени во соработници за кои не сте знаеле дека се на ваша страна. Во исто време има и поддршка од саканата личност, па на вашиот оптимизам и добро расположение нема крај.

РИБИ
Опседнати сте со идејата да започнете приватен бизнис. Тесните односи со шефовите и лошата атмосфера во околината може да постави тим од луѓе со кои е можен независен бизнис. Запомнете дека таму каде што владее интересот, спијат љубовта и сочувството.

Comments are closed.