Во Струмица сончево и топло со мала до умерена локална облачност

УХМР

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7

Утринската температура ќе се движи од 4 до 10 степени, а пак дневната од 17 до 27 степени.

Во Струмица сончево и топло, попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринска температура од 10 и дневна од максимални 27 степени.

УХМР

Comments are closed.