Дневен хороскоп – вторник 10.5.2022

ФОТО: Shutterstock

ОВЕН
Конечно би можеле да донесете одлука што ја одложувате толку долго. Откако ќе се скршите и надминете себе си и својата неодлучност, ќе сфатите колку убавина има во преземањето одговорност. На овој начин давате слобода, и на себе и на партнерот.

БИК
Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи, па има големи шанси добро да ја искористите. Сепак, за да постигнете некои поголеми цели, ќе треба да жртвувате нешто, а тоа најверојатно е нешто што е поврзано со вашиот приватен и љубовен живот.

БЛИЗНАЦИ
Можете да сметате на поддршката од вашите пријатели, бидејќи во изминатиот период тоа го заслуживте од нив со вашата посветеност и посветеност. Ви претстои потпишување важен договор кој ќе ја одведе вашата професионална кариера во друга насока.

РАК
Врската што ја чувавте во тајност се заканува да стане јавна. Партнерот ве сака повеќе отколку вие него, но вие не уживате во тоа. Неговите очекувања стануваат голем товар за вас, па сето тоа ќе биде силна причина сериозно да размислите за раскинување.

ЛАВ
Стремејќи се за слобода, сепак, подобро е да се воздржите бидејќи не е поволен период за бунт. Дисциплинирано и навремено извршувајте ги сите работни задачи, само така ќе избегнете напнати аспекти кои можат да ви ја искомплицираат финансиската состојба.

ДЕВИЦА
На повидок е финансиска добивка која ќе ја ублажи тензијата која ве мачи веќе некое време. Немојте да ве оптоваруваат нови обврски, туку поминете го денот со минимални деловни активности. Одложете се што не сте обврзани да завршите денес.

ВАГА
Имате многу планови и наскоро очекувате да лансирате некои од нив. За жал, денес не правите големи чекори, освен што неколку туѓи искуства ќе ве натераат да размислите дали патот што сте го смислиле е најповолен за вас.

ШКОРПИЈА
Не го добивте очекуваниот одговор во однос на работата, што многу ве заинтригира. Сепак, очекувајте вести кои ќе ја подгреат надежта дека не е се готово. Ви претстои сериозен разговор и најдобро е навреме да се подготвите темелно.

СТРЕЛЕЦ
Напнато е еден член од семејството да се меша во вашите одлуки. Објаснувајќи ги вашите одлични идеи, амбициозно започнувате разговор кој потоа завршува катастрофално. Вашите вербални вештини денес не се на завидно ниво, повлечете се.

ЈАРЕЦ
Полни сте со разбирање за другите луѓе, сепак, бидете внимателни бидејќи има предизвикувачки понуди со кои некој ви ветува голема финансиска добивка. Внимавајте со парите денес, бидејќи ако налетате на коцка, ќе ви падне токму на страната каде што најмалку очекувате.

ВОДОЛИЈА
Доколку имате можност да потпишете некои документи, бидете внимателни бидејќи може да ви биде украдена грешка која подоцна нема да можете да ја поправите. Вашето променливо расположение може да го збуни партнерот и да го натера да помисли дека повеќе не го сакате.

РИБИ
Ве заинтригира некој нов и моментално се обидувате да се фокусирате на тоа. Не се препуштајте на нови љубовни авантури, особено ако се уште не сте расчистиле со некој од минатото. Сеќавањата кои ве мачат можат да станат непремостлива пречка за нова романса.

Comments are closed.