Дневен хороскоп – недела 8.5.2022

ФОТО: Profimedia

ОВЕН
На вашите проблеми им доаѓа крајот. Тоа малку ревност што ќе остане во вас по периодот зад вас ќе биде доволно за да започнете повторно. Искористете ја денешната пауза, темелно подгответе го теренот за периодот што претстои.

БИК
Ви пречат финансиите. Не играјте на картата на среќата, потпирајте се само на себе. Успехот ве очекува само ако работите напорно и се откажете од привилегиите во кои уживавте. Откажувањето не ви претставува проблем, особено ако верувате во повисоки цели.

БЛИЗНАЦИ
Ви се отвораат убави деловни можности. Претстојат преговори за можна соработка со странски земји, но и шанса за долго патување на кое ќе го подобрите бизнисот. Не дозволувајте оваа шанса да биде уништена од вашата моментална мрзеливост.

РАК
На љубовен план се проектира и мечтаењето кое ве обзело. Спуштете се на земја, поради изразените промени на расположението сте почувствителни, што може да ги усложни односите и да ја доведе и онака разнишаната врска во тешко искушение.

ЛАВ
Ве очекуваат непријатни вести. Ова може целосно да ги збуни не само вашите дневни планови, туку и неделните. Вашата посветеност на новото издание може да предизвика превиди и грешки. Бидете внимателни, исклучително е важно да бидете фокусирани денес.

ДЕВИЦА
Сите очи се вперени во тебе. Опкружени сте со луѓе чија судбина, на некој начин, зависи од потезите што треба да ги направите. Непријатното е што сте свесни дека не можете да поштедите некои луѓе иако не го заслужуваат тоа. Не мешајте ги емоциите и работата.

ВАГА
Иако чувствувате по кој пат треба да оди вашиот понатамошен професионален развој, сепак се двоумите. Ако прифатите каква било понуда во овој момент, дури и ако таа не е примамлива на прв поглед, на долг рок, ќе видите значителна промена, особено на финансиски план.

ШКОРПИЈА
Вашиот авторитет е во првите редови. Иако ви се допаѓа кога луѓето ве прашуваат за мислење, понекогаш тоа не ви се допаѓа. Сега е таков момент. Итно ви треба пауза, па не двоумете се, направете долга пауза, за време на која ќе закрепнете.

СТРЕЛЕЦ
Решени сте да не се мешате во туѓи работи. Сепак, некој ви се доверува, а вие не сте сигурни дали тоа треба да ве импресионира или дали таа информација ќе ви направи проблеми. Доколку не се спротивставите на време, работите може значително да излезат од контрола.

ЈАРЕЦ
Пред вас се сериозни задачи. Имате финансиски проблеми за кои треба да најдете решение. Не наоѓате разбирање ниту во кругот на семејството, па тоа уште повеќе ве оптоварува. Кога добро ќе се одморите, ќе се појави решение кое сега не го гледате.

ВОДОЛИЈА
Се стремите кон слобода, подобро е да се воздржите бидејќи не е поволен период за бунт. Дисциплинирајте и дисциплинирано и навремено завршете се што се очекува од вас, а со тоа избегнувајте напнати аспекти кои можат да ви го расипат расположението и да ги уништат денешните планови.

РИБИ
Време е за мала пауза, сепак, не дозволувајте премногу да се опуштите. Искористете го денот за расчистување на заостанатите долгови. Покрај тоа, идеално време е да ги обновите старите контакти со пријателите кои сте ги запоставиле во минатото.

Comments are closed.